Гнучкість хребта
Хребет є фундаментом опорно-рухового апарату людини та основним стрижнем нашого тіла. Від здоров'я хребта та його рухливості залежить якість життя кожного з нас. Хребетний стовп складається з безлічі елементів. Їх злагоджена робота забезпечує нам рух всього тіла. Якщо вести неправильний спосіб життя, не займатися своїм хребтом, не приділяти йому належної уваги, то з часом таке ставлення може призвести до виходу з ладу деяких з його складових частин.
Здоров'я хребта багато в чому визначає його гнучкість.
Не важливо, скільки вам років. Слід постійно замислюватися про те, як зробити хребет більш гнучким і зберегти його здоровим на довгі роки. Адже втрата гнучкості хребта загрожує організму появою досить серйозних нездужань. Це відбувається через його зв'язки з усіма органами і системами тіла людини. Даний зв'язок здійснюється за допомогою нервових волокон.
Від чого залежить гнучкість хребта
Міжхребетні диски не тільки створюють надійну зв'язку хребців один з одним. Вони також виконують роль амортизації навантажень на хребет і забезпечують його рухливість. Склад і структура диска дуже м'які. Саме тому хребет такий гнучкий. Однак через це, диски досить вразливі. При сильних навантаженнях вони стискаються, витираються і втрачають свою еластичність.
Які чинники впливають на гнучкість хребта
Основною причиною втрати гнучкості хребетного стовпа є малорухливий спосіб життя людини. Гіподинамія є ворогом не тільки для хребта, але і всього організму в цілому. Крім того, важкі фізичні навантаження також зменшують гнучкість хребта. Ті, хто регулярно носить важкі сумки, піднімає великі тяжкості, також піддає свій хребет до захворювання. Ви повинні пам'ятати, що будь-яка фізична навантаження повинне бути помірним. Тільки таким чино ви зможете зберегти своє здоров'я на довгі роки. Якщо ваші м'язи, ваші зв'язки або міжхребетні диски недостатньо ефективно працюють, в кінцевому підсумку це призводить до зносу їх можливостей. Будь-яка складова частина спини потребує роботи або помірному навантаженні. Те, що не використовується тривалий час, застоюється, втрачаючи свою еластичність. Також, рекомендую звертати увагу на поставу. Слідкуйте за тим, як ви ходите, чи не сутулитеся, як сидите і спите. Постава значно впливає на гнучкість хребта, а також стан його здоров'я.
Звичайно ж, буде краще, якщо ви станете проробляти регулярні тренування, починаючи з 5-7 років. Але вже якщо ви запустили свою спину, то ніколи не пізно нею зайнятися, навіть якщо вам за 70. Повірте!
Для кожного віку є конкретне фізичне навантаження і режим харчування. Тому, якщо вам 50 або 60, або 70, або набагато більше років - це зовсім не означає, що варто забути про фізичну активність, збалансоване харчування і правильний психічний настрій. Адже кожна людина хотіла б забути про втому тіла, кожен хотів би жити щасливо.
Гнучкість хребта: висновок
Якщо ви
досить енергійні і рухливі, це говорить про те, що серце добре прокачує кров,
м'язи та сухожилля міцні і сильні, судини здорові, а
міжхребцеві диски працюють бездоганно. Важливо зберігати
оптимальний рівень фізичної активності протягом усього життя. Необхідно
налагодити збалансоване харчування, правильний психологічний настрій і
зайнятися чисткою організму від токсинів. Тільки це допоможе вам зберегти
гнучкість хребта і
вберегти його від травм.
Комментариев нет:
Отправить комментарий